Dr. Dabasi-Halász Zsuzsanna emléktáblájának avatása

Közel egy évvel ezelőtt, 54 éves korában hunyt el Dr. Dabasi Halász Zsuzsanna Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete Miskolci Egyetem Szervezetének elnöke, egyetemi docens, FDSZ Országos Választmányának tagja, Felügyelő Bizottság elnöke, a ME Tudományos Diákköri Tanács titkára, Signum Aureum és Pro Universitate kitüntetésekkel kitüntetett prominens elnökünk és kollégánk.

A Miskolci Egyetem FDSZ Szervezete, Egyetem vezetésével együtt, bronz emléktáblával örökíti meg az emlékét. A bronz tábla alkotója Drozsnyik István szobrászművész. Emléktábla avatására 2022. december 13-án, 10 órakor került sor az A/1.épület Szakszervezeti Iroda melletti folyosóján. Egyetemünk Rektora és jelenlegi FDSZ elnök beszédjei követően emléktábla leleplezése megtörtént.